Mina källor

Ali Nordgren.
A1 1843- 850 Övrigt .
A1 1851-1872 Övrigt.
A1:a19 Uppsala HFL 1861-1865.
Adellöv HFL 1881-1885 (SVAR).
Adelöv A1:19 Husförhör 1886-1891.
Adelöv C:3 1836-1851.
Adelöv SCB Födda 1882.
Alf Nilsson.
Anbytarforum.
Anders Hast.
Anica Olsson.
Anna Jonsson.
Anna och Marcus Amrén.
Ann-Mari Bäckman.
Anundsjö C:5 F/D 1839-1861.
Anundsjö C1 F/D/B 1688-1720.
Anundsjöboken.
Arboga F:3 Död 1809-1835.
B. Hasselberg.
Begravda i Stockholm.
Begravda i Sverige.
Bengt Näslund.
Bengt Siljedahl .
Bengt Viksten.
Bertil G Jonsson.
Bjärtrå A1:11 Husflörhör 1875-1885.
Bjärtrå A1:12 Husförhör 1881-1889.
Bjärtrå A1:13 Husförhör 1885-1889.
Bjärtrå C:3 Föde död 1825-1861.
Björn Espell.
Björn Åhlund.
Björna A:7 HFL 1862-1872.
Björna A1:6 HFL 1854-1861.
Björna A1:9 HFL 1882-1891.
Björna C:2 Födde, dop 1851-1861.
Björna SCB Födda 1917.
Bo Ekvall.
Boda A1:10C Husförhör 1858-1867.
Boda A1:7C HFL 1826-1836.
Boda C:3 Födde 1820-1863.
Borås SCB Födda 1912.
Borås SCB Födda 1927.
Boteå A1:2 Husförhör 1811-1820.
Boteå A1:3 Husförhör 1821-1830.
Boteå C:1 Födde död 1756-1863.
Brent G Ericsson.
Bror Hansson, Ösmo.
Bränkyrka Födelsebol 1914-1917.
Burträsk A1:10B Husförhör 1846-1856.
Burträsk A1:11C Husförhör 1857-1882.
Burträsk A1:14C Husförhör 1881-1892.
Burträsk A1:14C Husförhör 1881-1892.
Burträsk A1:7B Husförhör 1816-1825.
Burträsk A1:8B Husförhör 1825-1835.
Burträsk B:1 In/utflyttning 1821-1847.
Burträsk C:4 Födde, dop 1813-1837.
Burträsk C:5 Födde, dop 1838-1852.
Burträsk C:6 Födde, dop 1852-1862.
Bygdeå A1:10B Husförhör1833-138.
Bygdeå A1:11A Husförhör 1838-1845.
Bygdeå A1:12A Husförhör 1846-1852.
Bygdeå A1:13A Husförhör 1852-1862.
Bygdeå A1:13A Husförhör 1852-1862.
Bygdeå A1:14A Husförhör 1863-1873.
Bygdeå A1:15B husförhör 1874-1884.
Bygdeå A1:16A Husförhör 1885-1894.
Bygdeå A1:9 Husförhör 1826-1833.
Bygdeå C:1 Födde, dop 1774-1791.
Bygdeå C:2 Vigsel död 1829-1864.
Bygdeå C:3(1) F/D/L/V/D/B 1781-1829.
Bygdeå C:3(2) F/D/L/V/D/B 1781-1829.
Bygdeå C:3.
Bygdeå C1 (2) Födde, dop 1829-1860.
Bygdeå Födde, dop 1829-1860.
Båtmansdatabasen.
California Death Index.
CD Själevad fs (Y) 1681-1820.
CD-Födda-Vigda-Döda i Ådalen.
CD-Sidensjö 1689-1930.
CD-Skorped 1776-1930.
Census 1910.
Census 1920.
Census 1920.
Census 1930.
Christer Hellbom.
Dagny Myhr .
Databasen U.S. Veterans Cemeteries (hos Ancestry).
Degerfors A1:10C Husförhör 1877-1889.
DIBYT.
Duluth, Minnesota, USA.
Döda Mo, SCB.
Döda Själevad, SCB.
Dödsbok för Sollefteå församling 1688-1930.
Ed A1:4 Husförhör 1835-1845.
Edelsvärd hemsida.
Eje Peinerud.
Elgenstiernas "Svenska adelns ättatavlor".
Elisabeth Johansson.
Elisabeth Johansson.
Ellis Island.
Emibas.
Emibas.
Emigranten Populär 2006.
Emil Holmgvist.
Erik Näslund.
Ewa Jonsson.
Ewa Klingberg.
Falu Kristine C:11 Födde 1802-1827.
Familjer i Fors.
Fellingsbro C:9 Födda 1792-1813.
Filipstad SCB Födda 1863.
Filipstad SCB Födda 1925.
Flisby c:4 F/V/D 1832-1860.
Folkräkning 1930 (SCB).
Frinnaryd A1:1 Husförhör 1790-1800.
Frinnaryd A1:10 husförhör 1861-1865.
Frinnaryd A1:11 husförhör 1866-1870.
Frinnaryd A1:12 husförhör 1871-1875.
Frinnaryd A1:13 husförhör 1876-1880.
Frinnaryd A1:14 Husförhör 1881-1885.
Frinnaryd A1:15 Husförhör 1886-1894.
Frinnaryd A1:2 Husförhör 1806-1816.
Frinnaryd A1:3 Husförhör 1816-1821.
Frinnaryd A1:4 Husförhör 1821-1825.
Frinnaryd A1:5 Husförhör 1826-1835.
Frinnaryd A1:6 Husförhör 1835-1841.
Frinnaryd A1:7 Husförhör 1841-1850.
Frinnaryd A1:8 Husförhör 1851-1859.
Frinnaryd A1:9 Husförhör 1860-1861.
Frinnaryd B:2 1861-1865.
Frinnaryd B:3 In/Ut 1866-1894.
Frinnaryd B:3 Inflyttning, Utflyttning 1866-1899.
Frinnaryd C:1 Död 1657-1665.
Frinnaryd C:1 F/V/D 1765-1794.
Frinnaryd C:1 Vigsel 1683-1699.
Frinnaryd C:2 F/V/D 1700-1765.
Frinnaryd C:3 F/V/D 1766-1794.
Frinnaryd C:3 F/V/D 1766-1794.
Frinnaryd C:4 F/V/D 1795-1842.
Frinnaryd C:4 F/V/D 1795-1842.
Frinnaryd C:4 F/V/D 1795-1842.
Frinnaryd C:5 födde, vigsel. död, 1843-1861.
Frinnaryd SCB Födda 1898-1920.
Färnebo A1:40 Husförhör 1886-1890.
Färnebo A1:4B HFL 1816-1821.
Färnebo A1:5B HFL 1921-1826.
Färnebo C:8 Födde 1810-1824.
Färnebo C:9 Födde 1825-1838.
Färnebo SCB Födda 1905.
Färnebo SCB Födda 1914.
Födda ,vigda, döda i Sandseryd.
Födda Gudmundrå 1931.
Födda, döda i Lommaryd.
Födda, vigda och döda i Jönköpings län.
Födda, vigda, döda i Adelöv.
Födda, vigda, döda i Gränna.
Födda, vigda, döda i Linderås.
Födda, vigda, döda i Lommaryd.
Födelsebok för Sollefteå församling 1869-1930.
Graninge A:1 1A Husförhör 1805-1814.
Graninge A:1 2 Husförhör 1815-1825.
Graninge A1:3A Husförhör 1825-1837.
Graninge A1:3B Husförhör 1825-1837.
Graninge A1:5 Husförhör 1848-1857.
Graninge A1:7 Husförhör 1865-1874.
Graninge A1:8 Husförhör 1875-1884.
Graninge C:2 F/V/D 1834-1861.
Graninge C1 Födde, dop 1770-1833.
Gravar.se.
Gravsten-Sök (Rötter).
Gudmundrå A1:5B Husförhör1862-1871.
Gudmundrå A1:7A Husförhör 1878-1888.
Gudmundrå A1:7B Husförhör 1878-1888.
Gudmundrå C:4 Död begravning 1853-1863.
Gudmundrå Flyttningsbetyg.
Gudmundrå födda 1927.
Gudmundrå SCB Döda 1915.
Gudmundrå SCB Födda 1865.
Gudmundrå SCB Födda 1920.
Gudmundrå SCB Födda 1921.
Gudmundrå SCB Födda 1924.
Gudmundrå SCB Födda 1927.
Gudmundrå SCB Födda 1929.
Gudmundrå SCB Födda 1934.
Gudmundrå SCB Födda 1936.
Gudmundrå SCB Vigda 1905.
Gudmundrå SCB Vigda 1923.
Gunnar Fällström.
Gunnell Forsén.
Gustav Nilsson.
Gålsjö A1:1 Husförhör 1814-1856.
Gålsjö A1:2 Husförhör 1856-1859.
Gålsjö C:1 Födde 1774-1839.
Gåsborn A1:6 HFL 1820-1825.
Gåsborn C:3 Födde 1776-1840.
Gästrikland Vigda 1938.
Göran Olsson.
Gösta Molund.
Göteborg Annadals barnbödshus SCB Födda 1934.
Hans Erik Hultman.
Hans Högman.
Helgum A1:4 Husförhör 1828-1837.
Helgum A1:7 Husförhör 1863-1872.
Helgum A1:9B Husförhör 1882-1892.
Helgum AI:2
Helgum C:1
Helgum C:2 Födde 1811-1861.
Helgum SCB 1933.
Hemsö AI:1 Husförhör 1847-1856.
Hitta graven Sthlm.
Hülpers Genealogier.
Håkan Odenring.
Håkan Skogsjö.
Härnösand A!A:114B Husförhör 1862-1870 p 113/146.
Härnösand A1:11B Husförhör 1841-1850.
Härnösand A1:13 Husförhör 1846-1854.
Härnösand A1:15B Husförhör 1850-1860.
Härnösand A1:3A Husförhör 1788-1811.
Härnösand A1:4B Husförhör 1812-1821.
Härnösand A1:5 Husförhör 1821-1826.
Härnösand A1A:114B Husförhör 1862-1870.
Härnösand AIA:16D Husförhör 1881-1890.
Härnösand C:1 F/D/V/D 1721-1787.
Härnösand C:2 Födde, Dop 1788-1833.
Härnösand C:4 Födde dop 1834-1860.
Härnösand E:1 död, begravning 1788-1860.
Härnösand E:1 Lysning, vigsel 1815-1861.
Härnösand SCB Födda 1899.
Härnösand SCB Födda 1925.
Härnösand, Personregister, SE/SVAR/HLA-133220028/ R/ S00463 (1721-1860)
Härnösands stifts herdnaminne.
Hässjö A1:8 Husförhör 1871-1880.
Hässjö A1:8 Husförhör 1871-1880.
Hässjö A1:9A Husförhör 1880-1891.
Häxornas Försvare av Jan Guillo.
Högsjö - en socken genealogi.
Högsjö A1:11A HFL 1887-1894.
Högsjö A1:11B Husförhör 1887-1894.
Högsjö A1:4 Husförhör 1814-1825.
Högsjö A1:5 Husförhör 1826-1836.
Högsjö A1:8 Husförhör 1856-1865.
Högsjö A1:9 Husförhör 1866-1877.
Högsjö C:1 Födde dop 1689-1761.
Högsjö C:2 Födde, dop 1761-1827.
Högsjö C:4 Födde död 1845-1880.
Högsjö Husförhör 1920.
Högsjö SCB Döda 1910.
Högsjö SCB Döda 1912.
Högsjö SCB Döda 1917.
Högsjö SCB Döda 1918.
Högsjö SCB Döda 1927.
Högsjö SCB Döda 1932.
Högsjö SCB Döda 1935.
Högsjö SCB Födda 1880.
Högsjö SCB Födda 1882.
Högsjö SCB Födda 1911.
Högsjö SCB Födda 1921.
Högsjö SCB Födda 1922.
Högsjö SCB Födda 1925.
Högsjö SCB Födda 1931.
Högsjö SCB Födda 1932.
Högsjö SCB Födda 1933.
Högsjö SCB Födda 1934.
Högsjö SCB Vigda 1865.
Högsjö Vigselbok 1898-1920.
Högsjö, A1, 10, Husförhör, 1877-1886
Högsjö, A1:10, Husförhör, 1877-1886.
IGI Individual Record.
Indiko.
Indiko.
Jakob SCB Födda 1922.
Jan Eurenius.
Jan Henriksson.
Jan Söderström.
Jimmy Freij.
John Pedersen.
Jokkmokk C:4 Födda 1815-1848.
Jörgen Blästa.
Jörgen Forsrup, Anbytarforum.
Kerstin Åkerberg.
KGF:s databas (Kronoberg).
Kil AI:23 Husförhör 1871-1875.
Kristina Hellström.
Kurt Andersson.
Kurt Anderssons kyrkoboksavskrifter.
Kurt Sandberg.
Kville E:1 Död 1860-1894.
Kyrkostämmeprottokoll.
Lantmäteriet.
Lantmäteriets kartdatabas.
Lars Erik Persson.
Lars-Ivan Söderlunds Hemsida.
Lena Melins släktforskningssida .
Lennart Kågedal, Uppsala.
Lennart Ullberg.
Linderås A1:12B Husförhör 1856-1861.
Linderås A1:14 Husförhör 1866-1867.
Linderås A1:7 Husförhör 1831-1835.
Linderås A1:9A Husförhör 1841-1846.
Linderås C:4 F/V 1779-1842.
Lindesberg AID:16.
Lindesberg AID:17 Husförhör 1872-1881.
Lindesberg AID:19 Husförhör 1882-1891.
Lindesberg C1:11 Födde 1796-1805.
Lindesberg E1:5A Vigsel 1825-1860.
Lindesberg lfs A1:A:10 Husförhör 1757-1764.
Lindesberg lfs A1:A:12 Husförhör 1765-1774.
Lindesberg lfs A1:A20 Husförhör 1786-1795.
Lindesberg lfs A1:A23 Husförhör 1796-1805.
Lindesberg lfs A1:A25 Husförhör 1806-1815.
Lindesberg lfs A1:A30 Husförhör 1831-1842.
Lindesberg lfs A1:A31 Husförhör 1831-1841.
Lindesberg lfs A1:A6 Husförhör 1734-1747.
Lindesberg lfs A1:A7 Husförhör 1756-1710.
Lindesberg lfs A1:A9 Husförhör 17457-1764.
Lindesberg lfs C1:11 Födde 1796-1805.
Lindesberg lfs C1:12 Födde 1806-1832.
Lindesberg lfs C1:13A Födde 1833-1850.
Lindesberg lfs C1:5 Födde 1729-1743.
Lindesberg lfs C1:7 Födde 1756-1768.
Lindesberg lfs C1:8 Födde 1769-1774.
Lindesberg lfs C1:9 Födde 1785-1786.
Lindesberg lfs SCB Födda 1932.
Ljunsarsberg SCB Födda 1914.
Ljusdalo SCB Födda 1910.
Ljusnarsberg A1:22C Husförhör 1892-1896.
Lommaryd A1:17 Husförhör 1871-1875.
Lommaryd A1:19 husförhör 1881-1885.
Lommaryd C:5 Födde 1810-1860.
Långsele A1:10 Husförhör 1873-1877.
LÅngsele AI:2 2/3 s.50.
Långsele AI:2 2/3 s.50.
Långsele AI:2 2/3 s.50.
Långsele C:1 Födde, dop, vigsel, död, begravning 1732-1806.
Långsele C:2 Född, vigd, död 1807-1828.
Långsele C:3 Född, vigd, död 1828-1861.
Långsele SCB Födda 1975.
Långsele-Graninge släkt och hembygdsforkning.
Lövånger A1:9A Husförhör 1842-1846.
Magnus Högberg.
Magnus Johansson.
Mantalslängder Västernorrland
Marbäck A1:3 Husförhör 18090-1816.
Marbäck C:4 F/V/D 1789-1820.
Marbäck C:5 F/V/D 1821-1855.
Margareta blixt.
Margareta Nilsson.
Mariestad SCB Födda 1896.
Matrikel över Postanställda.
Mats Sjödén.
Michael Östman .
Minnesota Death Index .
Mo A1:7 Husförhör 183-1892.
Mo C:1 Födde, dop 1827-1860.
Mo SCB Döda 1888.
Mo SCB Döda 1927.
Mo SCB Döda 1931.
Mo SCB Födda 1888.
Mtl 1842-1846.
Mtl 1847-1849.
Mtl 1849.
Mtl 1850-1893.
Multrå A1:11 Husförhör 1884-1893.
Multrå C2 F/D/D/B 1732-1830.
Nederkalix AIIA:14 Församlingsbok 1911-1922.
Nederkalix AIIA:4 Församlingsbok 1900-1910.
Niklas Bodiin Anbytarforum.
Nora A1:11 Husförhör 1870-1880.
Nora A1:8 Husförhör 1846-1853.
Nora SCB Födda 1931.
Nora SCB Födda 1934.
Nordingrå A1:11 Husförhör 1868-1878.
Nordingrå A1:12A Husförhör 1879-1890.
Nordingrå A1:12B Husförhör 1879-1890.
Nordingrå A1:3 Husförhör 1777-1787.
Nordingrå A1:5 Husförhör 1803-1813.
Nordingrå A1:8 Husförhör 1837-1846.
Nordingrå A1:9 Husförhör 1846-1857.
Nordingrå C:1 Födde 1689-1761 .
Nordingrå C:3 Födde död 1731-1749.
Nordingrå C:4 F/D/D/B 1750-1779.
Nordingrå C:5 Födde 1780-1836.
Nordingrå C:6 Födde 1837-1861.
Nordingrå E:1 Lysning, vigsel 1780-1860.
Nordingrå E1 Död, begravning 1780-1861.
Nordingrå, Personregister, SE/SVAR/HLA-133220043/ R/Män-Kv (1688-1869) .
Nordmark A1:13 HFL 1816-1821.
Nordmark A1:19 HFL 1846-1860.
Nordmark A1:20 HFL 185-1855.
Nordmark A1:27 HFL 1856-1860.
Nordmark A1:36 HFL 1891-1895.
Nordmark C:4 Födde 1819-1838.
Nordmark C:5 Födde 1839-1855.
Norra Vi A1:14 Husförhör 1886-1890.
Nysätra A1:10A Husförhör 1862-1873.
Nysätra A1:11A Husförhör 1874-1883.
Nysätra A1:12A Husförhör 1884-1893.
Nysätra A1:8A Husförhör 1842-1851.
Nysätra byar och gårdar 1650 - 1800.
Nysätra C:4 1790-1835.
Nysätra C:4 F/D/D 1790-1835.
Nysätra C:4 F/V/B 1790-1835.
Nysätra C:5 1836-1861.
Nysätra E:1. L/V/D/B 1836-1861.
Nätra A1:7B Husförhör 1865-1874.
Nätra AI:9C Husförhör 1885-1895.
Nätra C:1 F/D 1809-1859.
Nätra E:1 1856-1865.
onsson/langsele.html
Ovansjö C:5 Födda 1801-1822.
Ovansjö SCB Död 1898-1920.
Ovansjö SCB Födde 1898-1920.
Paul Olsson.
Per Sundin.
Peter Arnstberg.
Peter Berglund.
PLF 2.
Ramsele A1:12a
Ramsele C:3 Födde, dop 1817-1863.
Ramsele C3 sid 184.
Ramundeboda C:2 Födde 1816-1855.
Ramundsboda A1:13 HFL 1861-1865.
Resele C:3 Vigda 1849-1861.
Roremansarkivet på CD.
Rådene AI:5 Husförhör 1832-1847.
Rådene C:5 Födde, död 1770-1849.
Rättviik, A1:14B,Husförhör, 1868-1877
Rättviik, A1:14B,Husförhör, 1868-1877.
Rättviik, A1:5C, Husförhör, 1775-1784.
Rättviik, A1:6B, Husförhör, 1786-1795.
Rättviik, A1:6C, Husförhör, 1786-1795.
Rättviik, A1:8A, Husförhör, 1806-1815.
Rättviik, A1:9A, Husförhör, 1816-1825.
Rättvik A1:10C Husförhör 1826-1836.
Rättvik A1:13C Husförhör 1858-1867.
Rättvik A1:15B Husförhör 1878-1887.
Rättvik A1:16C HFL 1888-1897.
Rättvik AI:13A Husförhör, 1858-1867.
Rättvik C:6 Födde, 1755-1808.
Rättvik C5 Födde 1724-1744.
Rättvik C5 Födde 1724-1774.
Rättvik C7 Födde 1809-1835 22/0.
Rättvik C8 Födde 1836-1854.
Rättvik C9 Födde 1841-1859.
Rättvik E:4 Vigsel 1841-1868.
Rättvik F1 Död 1821-1849.
Rättvik F1:6 Död 1850-1874
Rättvik F1:6 Död 1850-1874.
Rättvik SCB 1898.
Rättvik, C:10, Födelsebok, 1855-1871.
Rättviks kyrkoarkiv.
Rötter i Anundsjö -en bygd nolaskogs.
SBF 1920.
SBF 1930.
SCB 1058 F/V/D 1892-1892.
SCB 133 F/V/D 1863-1863.
SCB 167 F/V/D 1864-1864.
SCB 269.
SCB 336 F/V/D 1869-1869.
SCB 369 F/V/D 1870-1870.
SCB 403 F/V/D 1871-1871.
SCB 438 F/V/D 1872-1872.
SCB 538 F/V/D 1875-1875.
SCB 572 F/V/D 1876-1876.
SCB 607 F/V/D 1877.
SCB 702 F/V/D 1880-1880.
SCB 730.
SCB 787 F/V/D 1883-1883.
SCB 817.
SCB 847 F/V/D 1885-1885.
SCB 878 F/V/D 1886-1886.
SCB 908 F/V/D 1887-1887.
SCB 938 F/V/D 1888-1888.
SCB 968.
SCB 998 F/V/D 1890-1890.
SCB Folkräkning 1930.
SCB Folkräkning 1930.
SCB Folkräkning 1930.
SCB Folkräkning 1930.
SCB Folkräkning 1930.
SCB Folkräkning 1930.
SCB Färnebo Födda 1903.
SCB Födda Skällvik1898-1920 .
SCB Födda Torpa 1898-1920.
SCB Födda Västra Harg 1898-1920.
SCB HIAA:1087 F/V/D 1893-1893.
SCB HIAA:1114 F/D/V 1894-1894.
SCB HIAA:1144 F/V/D 1895-1895.
SCB HIAA:1145 F/V/D 1895-1895.
SCB HIAA:1175 F/V/D 1896-1896.
SCB HIAA:1206 F/V/D 1897.
SCB Jönköping.
SCB Norbotten.
SCB Rättvik födda 1903.
SCB Rättvik födda 1910.
SCB Rättvik födda 1927.
SCB Rättvik födda 1932.
SCB Rättvik födda 1935.
SCB Själevad.
SCB Själevad.
SCB Sundsvalls lassaret 1929.
SCB Uppland.
SCB Uppsala födda 1864.
SCB Uppsala födda 1865.
SCB Västernorrland
SCB Västernorrland.
SCB Västmanaland födda 1919.
SCB Västmanland.
SCB Ytterlännäs.
SCB Örebro.
SCB_Kopparberg F/V/D .
scb_Västerbotten HIAA:1089.
Sidensjö A1:11 Husförhör 1879-1891.
Sidensjö A1:6A Husförhör 1831-1840.
Sidensjö C:2 Födelse 1729-1781.
Sidensjö C:3 Födde död 1781-1840.
Sidensjö C:4 F/D 1840-1861.
Sidensjö och Skorped - släkten och gårdar.
Själevad A1:10B Husförhör 1873-1882.
Själevad A1:11B Husförhör 1883-1895.
Själevad A1:3A Husförhör 1824-1830.
Själevad A1:4B HFL 1831-1839.
Själevad A1:5 Husförhör 1840-1845.
Själevad C:4 Födde 1807-1844.
Själevad C:5 in, ut 1861-1866.
Själevad E:1 Vigsel 1732-1823.
Själevad F3 1824-1861.
Sjömansdatabasen.
Skellefteå lfs C:7 Födde dop 1803-1817.
Skkorped SCB döda 1910.
Skorped A1:1 Husförhör 1804-1821.
Skorped A1:3 Husförhör 1830-1839.
Skorped A1:7A Husförhör 1868-1877.
Skorped A1:8B Husförhör 1878-1889.
Skorped A1:8B, Husförhör, 1878-1889
Skorped C:1 Födde 1779-1838.
Skorped C:2 Födde, död 1839-1863.
Skorped C:3 Födde 1864-1894.
Skorped E:1 Lysning vigsel 1874-1894.
Skorped F:1 Död 1864-1894.
Skorped SCB Födda 1912.
Skorped, A1: 8A, Husförhör, 1878-1889.
Skorpeds konfirmationsböcker 1888-1894.
Skön A1:9B Husförhör 1883-1893.
Skön SCB Födda 1898.
Släkten och gårdat i Arnäs 1535-1915.
Släkter och gårdar i Nordingrå 1535-1890.
Smedskivan 3.
Smedskivan 3.
Smedskivan 5.
Smedskivan 6.
Social Security Death Index USA.
Sockenprotokoll.
Soldattregister.
Sollefteå A1:1 Husförhör 1762-1785.
Sollefteå A1:12 Husförhör 1851-1872.
Sollefteå A1:13 Husförhör 1875-1886.
Sollefteå A1:14A Husförhör 1887-1897.
Sollefteå A1:14B Husförhör 1887-1897.
Sollefteå A1:2 Husförhör 1794-1802.
Sollefteå A1:3 Husförhör 1803-1812.
Sollefteå A1:4 Husförhör 1813-1823.
Sollefteå A1:5 Husförhör 1823-1832.
Sollefteå A1:5 Husförhör 1823-1832.
Sollefteå A1:8 Husförhör 1843-1850.
Sollefteå A1:9 Husförhör 1851-1872.
Sollefteå A1:9 Husförhör 1851-1872.
Sollefteå A1:Husförhör 1843-1850.
Sollefteå C:2 1732-1796.
Sollefteå C:3 1795-1840.
Sollefteå C1 1689-1731.
Sollefteå C4 1841-1870.
Sollefteå C4 1841-1870.
Sollefteå SCB Födda 1886.
Sollefteå, A1:12A, Husförhör, 1887-1897
SSA Hälsovårdsnämndens dödsbevis 1878-1926.
St. Paul Pioneer Press (MN) 1995-08-03.
Stavnäs E:2 Vigsel 1785-1860.
Stefan Lundin.
Sthlms stadsarkiv, rotmansarkivet.
Stigsjö A1:8 HFL 1876-1885.
Stigsjö A1:9 HFL 1886-1889.
Stigsjö C:4 födda 1824-1861.
Stigsjö SCB Döda 1900.
Strängnäs stifts herdnaminne.
Styrnäs A1:1 Husförhör 1808-1829.
Styrnäs A1:7 Husförhör 1877-1889.
Styrnäs C:1 1756-1865.
Styrnäs C:1 1759-1865.
Styrnäs C1 1844-1854.
Sundsvall C:1 Födde, dop 1860-1870.
Sune Fälth.
Sunnemo A1:1 HFL 1817-1824.
Sunnemo A1:12 HFL 1876-1880.
Sunnemo A1:14 HFL 1881-85.
Sunnemo C:1 Födde 1793-1849.
SVAR Dödregister 1947-1967.
SVAR Familjeregister Nylander Erik A.
SVAR SCB 1900-1839.
SVAR Sjömansdatabasen.
SVAR. bouppteckningsregister.
SVAR-döddatabas.
SVAR-födelsedatabas.
SVAR-vigseldatabas.
Svenska Gods & Gårdar.
svenskakyrkan.se.
Sveriges befolkning 1890.
Sveriges befolkning 1900.
Sveriges befolkning 1970.
Sveriges befolkning 1980.
Sveriges döddatabas 1947-2003 (SVAR).
Sveriges dödsbok 1947-1967.
Sveriges dödsbok 1947-2006.
Sånga A1:4 Husförhör 1856-1881.
Sånga C:1 Födda, Dop 1756-1822.
Sånga C:2 Födde död 1822-1881.
Säbrå A1:11B Husförhör 1875-1884.
Säbrå A1:12B Husförhör 1885-1894.
Säbrå husförhör A1:10B 1865-1875.
Säbrå SCB Döda 1915.
Säbrå SCB Födda 1888.
Säby A1:16A Husförhör 1867-1872.
Säby C:12 F/V/D 108/287.
Säby C:6 F/V 1804-1820.
Säby C:8 Födde 1844-1855.
Sävar A1:8A Husförhör 1884-1893.
Sävar A1:8B Husförhör 1884-1893.
Söderskivan.
Taxeringskalender 1938.
Testamentet.
Thomas Holmstrand.
Timrå SCB Födda 1936.
Titel: 1841-1870 genomgånget födda
Titel: A1:6 HFL 1820-1825
Titel: Dödsboken: Alla kollade för år: 1840-1845
Titel: Åren 1874-1894 födda Genomgångna
Tived SCB Födde 1898-1920.
Tjänstemän vid Kungl Posteverket och Kungl Postsparbanken 1928.
Tony Jonsson.
Torpa A1:15 Husförhör 1891-1896.
Torpa A1:17 Husförhör 1876-1880.
Torpa A1:20 Husförhör 1891-1896.
Torsten Ståhl.
Torsåker A1:27A HFL 1891-1895.
Torsåker A1:27B HFL 1891-1895.
Torsåker SCB Födda 1887.
Torsåker SCB Födda 1893.
Torsåker SCB Födda 1930.
Ulf Wiklander.
Ulla-Britt Johansson.
Ullånger A1:1 Husförhör 1777-1789.
Ullånger A1:10 Husförhör 1874-1883.
Ullånger A1:11A, Husförhör, 1884-1893
Ullånger A1:11A, Husförhör, 1884-1893.
Ullånger A1:11B Husförhör 1884-1893.
Ullånger A1:2 Husförhör, 1800-1803.
Ullånger A1:3 Husförhör 1803-1813.
Ullånger A1:4, Husförhör, 1814-1824.
Ullånger A1:5 Husförhör 1825-1835.
Ullånger A1:6 Husförhör, 1836-1843.
Ullånger A1:7, Husförhör, 1844-1855.
Ullånger A1:8 Husförhör 1855-1863.
Ullånger A1:8, Husförhör, 1855-1863
Ullånger A1:9 Husförhör1864-1873.
Ullånger C:1 Födde 1736-1737.
Ullånger C:2 Födde 1768-1809.
Ullånger C:3 Födde 1809-1859.
Ullånger C:4 Födde 1859-1894.
Ullånger E1 Död 1809-1869.
Ullånger Mantalslängd 1758.
Ullånger SCB Födda 1927.
Ullånger SCB Födda 1928.
Ullånger SCB Födda 1929.
Ullånger SCB Födda 1930.
Ullånger SCB Födda 1932.
Ullånger, A1:7, Husförhör, 1844-1855
Ullångers Sockenstämmoprotokoll 1857-1865.
Umeå stad A1:4B Husförhör 1877-1886.
Vibyggerå AI:6 Husförhör 1835-1844.
Vibyggerå C:5 F/V/D 1812-1834.
Vibyggerå C:6 F/L/V 1835-1860.
Vigselbok för Sollefteå församling 1689-1930.
Vigselregister Galtströms bruksförs C:1.
Viksjö A1:14 Husförhör 1835-1845.
Viksjö C:2 F/D/D/B 1801-1839.
Visby stadsförsamling SCB Födda 1912.
Wkipedia.
World War I Draft Registration Card .
Voxna 15:A
Voxna C:1
Värmland SCB Födde.
Västerbotten SCB.
Västernorrlands län, Länsbeskrivning och personhistoria, 1938,.
Västra Fågelvik A1:18 HFL 1881-1890.
Västra Fågelvik AI:19 HFL 1891-1895.
Västra Fågelvik C:3 Födde 1798-1851.
Ytterlännäs A1:12A Husförhör 1892-1894.
Ytterlännäs A1:12B Husförhör 1892-1894.
Ytterlännäs A1:12B Husförhör1892-1894.
Ytterlännäs A1:8B Husförhör 1861-1870.
Ytterlännäs SCB Vigsel 1926.
Ålsele C:5
Ölme A1:10 Husförhör 1811-1815.
Ölme A1:18 B Husförhör 1836-1840.
Ölme A1:19 Husförhör 1841-1845.
Ölme A1:20 Husförhör 1846-1850.
Ölme A1:22 Husförhör 1856-1860.
Ölme A1:24 Husförhör 1866-1870.
Ölme C:6 Födde 1793-1838.
Ölme C:7 Födde 1785-1833.
Östergötland SCB.
Överluleå C:1 Födde, dop 1831-1855.
Överlännäs A1: Husförhör 1847-1855.
Överlännäs A1:6 Husförhör 1882-1896.
Överlännäs A1:9B Hsförhör 1883-1893.
Överlännäs C:1 V/D/B 1756-1821.